تاریخ صنعت هتل و پیدایش سیف باکس و ضرورت آن در هتلداری

تاریخ پیدایش هتل ارتباط مستقیم با متمدن شدن بشر دارد.انسانها به مرور زمان و پیشرفت به این نتیجه رسیدند که جهت پذیرایی از میهمانان و مسافران، فضایی را فراهم سازند و از این طریق کسب درامد نمایند.یونانی ها حمام های آب گرم را در روستاها جهت استراحت و تفریح ساختند. بعدها، رومی‌ها عمارت‌هایی ساختند تا محل اقامت و تفریح برای حکام و پادشاهان بود. رومی ها اولین کسانی بودند که حمام های آب گرم را در انگلستان، سوئیس و خاورمیانه توسعه دادند. بعدها کاروانسراهایی پدیدار شدند که محل استراحت کاروانیان در قرون وسطی بودند.عبادتگاه ها اولین تأسیساتی بودند که به طور منظم به مسافران پناه می دادند. بعدها با دستور حکام اماکنی جهت پذیرایی از مسافران و بیماران و همراهانشان ایجاد گردید.اما به مرور زمان این اماکن مجهزتر و بزرگتر شدند به این صورت که این کار تبدیل به یک تجارت پر درآمد و رفته رفته تبدیل به یک صنعت گردید.در اوایل قرن پانزده در کشورهای انگلستان و فرانسه با فراخوان دولت وقت، متقاضیان ساخت اقامتگاه ها اقدام به ثبت نام جهت احداث و ثبت اسامی اقامتگاه خود نمودند و در کمترین زمان حدود 700 تقاضا برای احداث اقامتگاه به دست دولت این کشورها رسید.
پس ازاحداث اقامتگاه ها و گذشت زمان مالکان این اماکن با توجه به نیاز مشتریان خود اقدام به احداث اشپزخانه و سپس رستوران در مسافرخانه های خود شدند و اقدام به پذیرش مراجعه کننده جهت صرف غذا از خارج هتل نمودند.پس از چندی مالکان مسافرخانه ها به فکر گسترش اماکن خود افتادند از این رو جهت جذب مسافر بیشترو اینکه مسافر وقت بیشتری را در مسافرخانه هایشان سپری کند رو به احداث اماکن تفریحی مانند استخر کافه بار و کازینو آوردند.با گذشت زمان و گسترش و توسعه مسافرخانه ها صنعت گردشگری توسعه زیادی یافت و با مدرن شدن این کار صنعت هتلداری به وجود آمد.مالکان مسافرخانه با هدف گسترش کار خود به سمت احداث هتلهای مدرن با امکانات بسیار بالا رو آوردند. و این هتلها رفته رفته تبدیل به محل جذب توریست برای کشورها گردید. امکانات بالای رفاهی در این اماکن باعث شد تا مسافران صرفا به جهت اقامت در این هتل ها به شهرها و کشورها سفر نمایند.با رونق گرفتن و گسترش این اماکن آمار تردد در آنها بسیار بالا رفت از این رو مسافران جهت حفظ و نگهداری از اموال گرانبهای خود دچار مشکل گردیدند.
مالکان مسافر خانه ها پس از سرقت های زیادی که از اموال مسافران میشد به فکر تهیه یک مکان امن در مسافرخانه های خود جهت حفظ و نگهداری اموال با ارزش افتادند.در ابتدا با تعبیه یک اتاق ایمن اقدام به نگهداری اموال کردند اما پس از مدتی کارکنان خود مسافرخانه اقدام به سرقت مخفیانه اموال میکردند و چالشهای زیادی برای صاحب مسافرخانه به وجود می اوردند از این رو مسافرخانه ها اقدام به تهیه گاو صندوق برای برای خود نمودند اما دیری نگذشت که سارقان مسلح اقدام به سرقت از گاو صندوقهای مسافرخانه ها و متل ها کردند و این کار نه تنها امنیتی برای این اماکن ایجاد نکرد بلکه با جمع آوری اموال با ارزش در یک مکان کمک زیادی به وقت سارقان نمود.
پس از گذشت زمان و گسترش صنعت هتلداری کارخانه جات تولید کننده گاو صندوق با نیاز شناسی این صنعت اقدام به تولید گاو صندوق های فولادی کوچک و کم جا که به راحتی قابل حمل و جابه جایی بودند نمودند.از این رو مسافرخانه ها و هتل ها جهت ارتقای امنیت اماکن خود برای تمامی اتاقهای محل سکونت مسافر اقدام به تهیه این گاوصندوقهای کوچک نمودند.این گاو صندوقها به راحتی درون کمد اتاقها قرار میگیرد و رمز و نحوه تغییر رمز در اختیار کاربر قرار میگیرد تا با قرار دادن اشیاءقیمتی درون آن و تغییر رمز فقط مسافر دسترسی با این صندوق داشته باشد.با پیدایش این محصول مشکلاتی از قبیل سرقت یکجا اشیا یا سرقت توسط کارکنان هتل مرتفع گردید و مسافران با خیال راحت در زمان استراحت یا زمان ترک اتاق اشیاءقیمتی خود را درون صندوق اختصاصی اتاق خود قرار دهند.
بعدها این محصولات به نام گاو صندوق هتلی یاسیف باکس هتلی(safe box) شهرت یافت که امروزه جزو ملزومات اصلی هتلها شده و صدور مجوز شروع به کار مشروط به تهیه سیف باکس(safe box) برای تمامی اتاقهای محل اقامت شده است. گاو صندوقهای هتلی مشکلاتی را برای صاحبان هتل به وجود آورد و مسافران پس از تغییر رمز یا مفقود کردن کلید آن اتاق را تحویل داده و هتل را ترک میکردند و این اقدام مشکلات و هزینه های زیادی را برای هتل به همراه داشت.شرکت تراست سیف تولید کننده انواع سیف باکس و گاو صندوق هتلی و خانگی با تولید سیف باکسهای هتلی با قابلیت دریافت رمز مادر و شارژر اکسترنال این مشکل را برای مدیریت هتلها مرتفع نموده است.گاوصندوق هتلی تراست سیف مدل CFدر سبد محصولات پرفروش این شرکت قرار دارد. سیف باکس مدل CF به علت قیمت مناسب کیفیت بالا سایزهای متنوع گارانتی دو ساله و پشتیبانی ده ساله توسط مجموعه هتلهای زیادی خریداری گردیده است.شرکت تراست سیف مفتخراست که کالایی با استانداردهای جهانی و کیفیت بالا در کشور به تولید رسانده و با محموعه های بزرگی همکاری مستمر نموده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.